وایت برد و چگونه افزایش عمر تخته وایت برد

وایت برد

 

[aparat id=’JKxQ1′]

شماره کد : ۵۵۶۶

وایت برد و تخته وایت برد

برای نگهداری وایت برد و گرین برد راه های مختلفی وجود دارد .بعد از خرید وایت برد باید به فکر نگهداری آن نیز باید باشیم و اینکه عمر تخته وایت برد را افزابش دهیم

چگونه طول عمر تخته وایت برد را افزایش دهید

در این قسمت به این موضوع میپردازیم که چه کاری انجام دهیم تا بتوانیم عمر تخته وایت برد را افزایش دهیم.
اکثر کاربران با مشکل طول عمر کوتاه تخته های وایت برد مواجه هستند، در واقع علاوه بر مرغوبیت نوع رنگ به کار رفته در صفحه وایت برد چگونگی نگهداری از صفحه وایت برد نیز از اهمیت بالایی برخوردار است، که با چند روش بسیار ساده میتوان عمر تخته وایت برد خود را چند سال بیشتر نمود و تا چند سال با مشکل رد ماژیک یا پاک نشدن یا به سختی پاک شدن مواجه نشد در به آن در زیر اشاره خواهیم کرد.

۱. مهمترین بخش نگهداری استفاده از ماژیک مرغوب در طول استفاده از وایت برد است، ماژیک های متفرقه وچینی به علت نداشتن الکل کافی در خود باعث خراب کردن به مرور زمان صفحه میشوند.عمر تخته وایت برد

۲.به هیچ عنوان مطالب نوشته شده در روی صفحه وایت برد را برای مدت طولانی بر روی صفحه رها نکنید چون این کار نیز باعث میشود الکل ماژیک اثر خود را از دست داده و تبدیل به ماژیک غیر وایت برد گردد و عمر تخته وایت برد کاهش یابد.

 

۳. حدالامکان تخته وایت برد را در محیط پر گرد و خاک نصب ننمایید چون گرد و خاک زیاد باعث خراب شدن رنگ صفحه شده و به مرور عمر وایت برد را کم میکند

۴.استفاده از اسپری تمیز کننده وایت برد هر ماه یک بار و تا یک ساعت بعد از استفاده از اسپری روی صفحه چیزی نوشته نشود

۵. تخته وایت برد را در مسیر مستقیم تابش آفتاب نصب ننمایید

۶.از تخته پاکنی استفاده شود که جنس تخته پاکن به رنگ صفحه وایت برد آسیب وارد نکند و روی صفحه خط و خش نیندازد

حال باید در نظر داشته باشیم که چه تخته وایت بردی خریداری کرده ایم، در هنگام خرید باید توجه داشته باشیم تا هر تخته وایت بردی را خریداری نکنیم و حد الامکان تخته وایت بردی را خریداری کنیم که جنس مرغوبی داشته باشد که برای خرید باید به چند نکته توجه داشت. مهمترین نکته داشتن صفحه مرغوب و با کیفیت است که معمولا تخته وایت برد های مرغوب تولید داخل از صفحه ی خارجی کره ای استفاده می کنند که عمر بسیار بالاتری نسبت به بقیه صفحه ها دارند. دیگر نکته داشتن اسکلت بندی محکم و صفحه پشتی محکم و ضخیم است تا از تاب خوردگی و ایجاد موج پس از مدتی روی تخته وایت برد جلو گیری می کند.

 

علاوه بر این زهوار یا قاب دور تخته وایت برد نیز در کیفیت کلی تخته وایت برد بی تاثیر نیست. حال از تخته وایت برد با کیفیت و مقاومی که خریداری کردیم به چه صورت یاید مراقبت کنیم؟

همانطور که گفته شد به هیچ وجه از ماژیک بی کیفیت برای نوشتن روی تخته وایت برد استفاده نکنید زیرا ماژیک های متفرقه و بی کیفیت باعث میشو تا عمر تخته وایت برد شما کاهش پیدا کند. وقتی از ماژیک بی کیفیت استفاده می کنید پس از پاک کردن نوشته ها ردِ ماژیک روی تخته وایت برد شما باقی می ماند و بخوبی پاک نمیشد و برور زمان رنگ تخته وایت برد شما تغییر کرده و به سیاهی می زند .این ماژیک ها به دلیل نداشتن الکل و مواد مرغوب کافی زود خشک می شوند و نوشته ها به صفحه وایت برد می چسبد و در برخی اوقات حتی روی رنگ اصلی صفحه وایت برد نیز اثر منفی می گذارد و به همین دلیل بعد از پاک کردن باز هم اثر نوشته ها هرچند کم ولی باقی می ماند که در اثر گذشت زمان این لکه ها خود نمایی می کند.

پس با کمی دقت در خرید ماژیک با کیفیت می توان به  جلوگیری از خراب شدن صفحه کمک کرد.
:وایت برد مغناطیسی زهوار آلومینیمی ۱.۵ سانتی

وایت برد مغناطیسی سایز۴۰×۶۰  قیمت ۷۰۰/۰۰۰ ریال
وایت برد مغناطیسی سایز ۵۰×۷۰  قیمت: ۸۰۰/۰۰۰ ریال
وایت برد مغناطیسی سایز ۶۰×۹۰ قیمت: ۱/۰۰۰/۰۰۰ ریال
وایت برد مغناطیسی سایز ۸۰×۱۰۰ قیمت: ۱/۳۰۰/۰۰۰ ریال
وایت برد مغناطیسی سایز ۹۰×۱۲۰ قیمت: ۲/۰۰۰/۰۰۰ ریال
وایت برد مغناطیسی سایز ۹۰×۱۵۰ قیمت: ۲/۸۰۰/۰۰۰ ریال
وایت برد مغناطیسی سایز ۹۰×۱۷۰ قیمت: ۳/۲۰۰/۰۰۰ ریال
وایت برد مغناطیسی سایز ۱۰۰×۱۸۰ قیمت: ۴/۹۰۰/۰۰۰ ریال
وایت برد مغناطیسی سایز ۱۰۰×۲۰۰ قیمت: ۵/۹۰۰/۰۰۰ ریال
وایت برد مغناطیسی سایز ۱۲۵×۲۵۰ قیمت: ۶/۹۰۰/۰۰۰ ریال
وایت برد مغناطیسی سایز ۱۲۵×۳۰۰ قیمت: ۱۰/۰۰۰/۰۰۰ ریال

نکته دیگر که باید توجه داشته باشید این است که به هیچ وجه نگدارید نوشته ها روی تخته وایت برد به مدت طولانی باقی بماند و حداکثر پس چند ساعت حتما نوشته ها را پاک کنید چرا که وقتی نوشته به مدت طولانی روی صفحه بماند خشک می شود و به صفحه وایت برد می چسبد و پس از پاک کردن لک نوشته ها روی تخته  باقی می ماند که به مرور زمان باعث کاهش عمر آن می شود.

برای پاک کردن نوشته ها نیز لازم است از تخته پاک کن مناسب استفاده کنید، تخته پاک کن مورد استفاده شما نباید خیلی زبر باشد تا به صفحه آسیب نزند، در صورت نا مناسب بودن تخته پاک کن و زبر بودن پس از مدتی صفحه تخته وایت برد شما پر از خط های ریز و درشت شده و رنگ ماژیک روی خط ها می ماند و پاک نمی شود و به کل تخته وایت برد شما از بین می رود. دقت داشته باشید که تخته پاک کن خیس و یا آغشته به مواد شوینده به وایت برد نزنید که نه تنها بهتر پاک نمی کند بلکه باعث خرابی آن می شود .

اگر پس از مدتی به هر دلیلی تخته وایت برد شما دچار لک و یا سیاهی شد به هیچ عنوان از مواد شوینده ویا تینر استفاده نکنید، زیرا باعث تثبیت رد های باقی مانده و سیاهی های موجود می شود و یا رنگ تخته وایت برد شما خرده شده و صاف بودن و صیقلی بودن صفحه از بین می رود و دیگر تخته وایت برد قابل استفاده نمی باشد. بهترین روش برای پاک سازی لکه ها استفاده از اسپری مخصوص وایت برد است و در صورت در دسترس نبودن اسپری مخصوص می توانید از کمی الکل و پارچه تمیز استفاده کنید. که پیشنهاد می شود هر از چند گاهی این کار را انجام دهید زیرا تخته وایت برد شما علاوه بر تمیز ماندن طول عمر بیشتری پیدا می کند
وایت برد مغناطیسی آلومینیمی زهوار ۳.۵ سانتی:

وایت برد مغناطیسی سایز ۴۰×۶۰ قیمت  ۸۰۰/۰۰۰ ریال
وایت برد مغناطیسی سایز ۵۰×۷۰  قیمت  ۹۰۰/۰۰۰ ریال
وایت برد مغناطیسی سایز ۶۰×۹۰ قیمت  ۱/۲۰۰/۰۰۰ ریال
وایت برد مغناطیسی سایز ۸۰×۱۰۰ قیمت  ۱/۶۰۰/۰۰۰ ریال
وایت برد مغناطیسی سایز ۹۰×۱۲۰ قیمت  ۲/۰۰۰/۰۰۰ ریال
وایت برد مغناطیسی سایز ۹۰×۱۵۰ قیمت  ۳/۰۰۰/۰۰۰ ریال
وایت برد مغناطیسی سایز ۹۰×۱۷۰ قیمت  ۳/۳۰۰/۰۰۰ ریال
وایت برد مغناطیسی سایز ۱۰۰×۱۸۰ قیمت  ۵/۳۰۰/۰۰۰ ریال وایت برد مغناطیسی سایز ۱۰۰×۲۰۰ قیمت  ۶/۳۰۰/۰۰۰ ریال
وایت برد مغناطیسی سایز ۱۲۵×۲۵۰ قیمت  ۷/۳۰۰/۰۰۰ ریال
وایت برد مغناطیسی سایز ۱۲۵×۳۰۰ قیمت  ۱۱/۰۰۰/۰۰۰ ریال

در هنگام نصب تخته وایت برد نیز باید توجه داشته باشید  تا در جای مناسب نصب شود و بست های مناسبی داشته باشد، چرا که در غیر این صورت باعث کنده شدن بست ها و زهوار آن می شود، دقت داشته باشید فشاری روی تخته وایت برد نباشد زیرا پس از مدتی تخته وایت برد موج و تاب برمی دارد و این موج باعث خراب شدن صفحه اصلی وایت برد می شود، چنانچه اگر از تخته وایت برد پایه دار استفاده می کنید دقت داشته باشید از پایه ی مناسب و محکم استفاده کنید که دارای پیچ تنظیم و بست محکم و مناسب باشد تا صفحه شما پس از مدتی دچار تاب خوردگی و انحنا نشود.

یکی دیگر از نکاتی که باید در نظر داشته باشید این است که اجازه ندهید روی تخته وایت بردتان خاک و گردو غبار بنشیند ودر صورت وجود گرد و غبار روی تخته وایت برد ابتدا تمیز کرده وسپس اقدام به نوشتن کنید ،زیرا اگر با گرد و غبار روی تخته وایت برد بنویسید در هنگام پاک کردن باز هم دچار مشکل خواهید شد.
نکته دیگری که باید بدانید این است که تخته وایت برد را در فضای باز نصب نکنید زیرا تخته وایت برد وقتی در معرض باد و باران و یا نور مستقیم آفتاب قرار گیرد خیلی سریع فرسوده شده و از بین می رود.
تخته وایت برد معمولی:

وایت برد معمولی سایز ۴۰×۶۰ قیمت: ۵۰۰/۰۰۰ ریال
وایت برد معمولی سایز ۵۰×۷۰ قیمت: ۶۰۰/۰۰۰ ریال
وایت برد معمولی سایز ۶۰×۹۰ قیمت: ۸۰۰/۰۰۰ ریال
وایت برد معمولی سایز ۸۰×۱۰۰ قیمت: ۱/۱۰۰/۰۰۰ ریال
وایت برد معمولی سایز ۹۰×۱۲۰ قیمت: ۱/۴۰۰/۰۰۰ ریال
وایت برد معمولی سایز ۹۰×۱۵۰ قیمت: ۱/۸۰۰/۰۰۰ ریال
وایت برد معمولی سایز ۹۰×۱۷۰ قیمت: ۲/۳۰۰/۰۰۰ ریال
وایت برد معمولی سایز ۱۰۰×۱۸۰ قیمت: ۳/۳۰۰/۰۰۰ ریال
وایت برد معمولی سایز ۱۰۰×۲۰۰ قیمت: ۴/۴۰۰/۰۰۰ ریال
وایت برد معمولی سایز ۱۲۵×۲۵۰ قیمت: ۵/۵۰۰/۰۰۰ ریال
وایت برد معمولی سایز ۱۲۵×۳۰۰ قیمت: ۸/۰۰۰/۰۰۰ ریال

امروزه در وایت برد مغناطیسی از مگنت برای چسباندن کاغذ و یاد داشت ها روی تخته وایت برد استفاده زیادی می کنند اما باید توجه داشت که از مگنت درست استفاده شود تا صفحه وایت برد صدمه نبیند. کشیدن مگنت،ضربه زدن مگنت به صفحه باعث ایجاد خط و خش روی صفحه و فرسودگی وایت برد می شود.
نکته دیگری که باید توجه داشت این است که مراقب باشید تا جسم فلزی و تیز به صفحه وایت برد کشیده نشود مثلا در هنگام نوشتن و پاک کردن صفحه معمولا ساعت مچی نویسنده به تخته برخورد می کند که این خود باعث ایجاد خش روی صفحه می شود.

با رعایت کردن نکات ساده ای از این قبیل تخته وایت برد شما حفظ می شود و طول عمر بیشتری خواهد داشت.
وایت برد مغناطیسی با صفحه خارجی(درجه ممتاز):

وایت برد مغناطیسی سایز  ۴۰×۶۰ قیمت  ۱/۰۰۰/۰۰۰ ریال
وایت برد مغناطیسی سایز ۵۰×۷۰ قیمت  ۱/۱۰۰/۰۰۰ ریال
وایت برد مغناطیسی سایز ۶۰×۹۰ قیمت: ۱/۶۰۰/۰۰۰ ریال
وایت برد مغناطیسی سایز ۸۰×۱۰۰ قیمت: ۲/۰۰۰/۰۰۰ ریال
وایت برد مغناطیسی سایز ۹۰×۱۲۰ قیمت: ۲/۴۰۰/۰۰۰ ریال
وایت برد مغناطیسی سایز ۹۰×۱۵۰ قیمت: ۳/۵۰۰/۰۰۰ ریال
وایت برد مغناطیسی سایز ۹۰×۱۷۰ قیمت: ۴/۱۰۰/۰۰۰ ریال
وایت برد مغناطیسی سایز ۱۰۰×۱۸۰ قیمت: ۶/۳۰۰/۰۰۰ ریال
وایت برد مغناطیسی سایز ۱۰۰×۲۰۰ قیمت: ۷/۳۰۰/۰۰۰ ریال
وایت برد مغناطیسی سایز ۱۲۵×۲۵۰ قیمت: ۹/۳۰۰/۰۰۰ ریال
وایت برد مغناطیسی سایز ۱۲۵×۳۰۰ قیمت: ۱۳/۳۰۰/۰۰۰ ریال
در وایت برد شیشه ای بر عکس وایت برد های معمولی شما می توانید از هر ماژیک وایت بردی استفاده کنید و ترسی از خراب شدن صفحه و پاک نشدن نداشته باشید، و هر زمانی که احساس کردید تخته شما کثیف شده به راحتی با شیشه پاک کن و پارچه تمیز آن را پاک کنید.

نکته ای که در وایت برد شیشه ای باید به آن توجه داشته باشید این است که حتما در جای مناسب و فاصله کم از دیوار نصب شود و بست های محکم و مرغوب استفاده شود تا خطر شکستگی شیشه به حداقل برسد.

و پس از نصب هم در طول مدت نگهداری ضربه شدید به تخته نزنید و مراقب باشید جسم سنگین به وایت برد شیشه ای تان بر خورد نکند.
در کل وایت برد شیشه ای شرایط نگهداری آسان تری نسبت به انواع دیگر وایت برد دارد و همچنین طول عمر خیلی بیشتری هم دارد.
در خصوص وایت برد شیشه ای مغناطیسی توجه داشته باشید تا همان مشکل مگنت و خط و خش ایجاد نشود.

درست است که شیشه مقاوم تر از صفحه وایت برد معمولی در برابر خط و خش است اما به دلیل اینکه در وایت برد شیشه ای مغناطیسی از سوپر مگنت استفاده میشود مراقب خط انداختن آن روی شیشه باشید، زیرا بسیار قوی تر از مگنت های معمولی است و اگر روی صفحه کشیده شود امکان ایجاد خط است.
با کمی دقت در حفظ و نگهداری به آسانی می توانید طول عمر تخته وایت برد شیشه ای تان را به حداکثر برسانید
وایت برد شیشه ای سوپر کلیر:

وایت برد شیشه ای سایز ۴۰×۶۰ قیمت: ۳/۰۰۰/۰۰۰ ریال
وایت برد شیشه ای سایز ۵۰×۷۰ قیمت: ۳/۵۰۰/۰۰۰ ریال
وایت برد شیشه ای سایز ۶۰×۹۰ قیمت: ۳/۸۰۰/۰۰۰ ریال
وایت برد شیشه ای سایز ۸۰×۱۰۰ قیمت: ۴/۲۰۰/۰۰۰ ریال
وایت برد شیشه ای سایز ۹۰×۱۲۰ قیمت: ۵/۵۰۰/۰۰۰ ریال
وایت برد شیشه ای سایز ۹۰×۱۵۰ قیمت: ۶/۵۰۰/۰۰۰ ریال
وایت برد شیشه ای سایز ۹۰×۱۷۰ قیمت: ۷/۰۰۰/۰۰۰ ریال
وایت برد شیشه ای سایز ۱۰۰×۱۸۰ قیمت: ۷/۵۰۰/۰۰۰ ریال
وایت برد شیشه ای سایز ۱۰۰×۲۰۰ قیمت: ۸/۰۰۰/۰۰۰ ریال
وایت برد شیشه ای سایز ۱۲۵×۲۲۰ قیمت: ۱۲/۰۰۰/۰۰۰ ریال
وایت برد شیشه ای سایز ۱۲۵×۲۵۰ قیمت: ۱۴/۰۰۰/۰۰۰ ریال

 

جهت مشاوره و خرید با کارشناسان ما تماس بگیرید